Historia biblioteki

Biblioteka szkolna została utworzona, w siedmioklasowej szkole podstawowej w latach 1948-1949.

Organizowała ją p. M. Grobelna. Ówczesny księgozbiór składał się z darów rodziców i dzieci. Pierwszy wpis do księgi inwentarzowej dotyczy książki „ Sen” Bolesława Prusa z 1946 roku.

W latach 1949/50, w szkole rozpoczęła także swoją działalność biblioteka gminna.

Od utworzenia biblioteki szkolnej pracowali w niej nauczyciele:

p. M. Grobelna

p. E. Żemigała

p. H. Gryglewska

p. W. Pabin

p. A Pionko

Od 5 listopada 2001 roku,  biblioteka mieści się na pierwszym piętrze górnego korytarza gimnazjum. Biblioteka składa  się z wypożyczalni, czytelni, posiada ICIM z dostępem do Internetu.

Nauczyciel bibliotekarz, oprócz gromadzenia, opracowywania i udostępniania zbiorów bibliotecznych, prowadzi zajęcia z edukacji czytelniczej i medialnej, jest współorganizatorem uroczystości szkolnych, konkursów, redaguje kronikę szkoły od  03 września 2001 roku.