WYCIECZKA SZLAKIEM PIASTOWSKIM

Dnia 24 września 2019r. odbyła się wycieczka do Kruszwicy, Biskupina i Gniezna uczniów  klas V, VI i VII.

Celem wycieczki było:

- poznanie historycznych i legendarnych miejsc związanych z początkami państwa polskiego;
- budowanie postaw patriotycznych poprzez obecność w miejscach ważnych dla historii Polski;
- zapoznanie z walorami krajoznawczymi i turystycznymi zwiedzanych miejscowości;
- zapoznanie z mapą szlaku piastowskiego;
- kształcenie kompetencji matematycznych za pomocą obliczeń wartości wynikających z trasy podróży;
- kształcenie umiejętności głośnego czytania poprzez czytanie legend piastowskich.

Wyjazd rozpoczął się od zwiedzania Kruszwicy i jej głównej atrakcji – Mysiej Wieży. Następnie uczestnicy wyjazdu udali się do Biskupina gdzie zwiedzili skansen i wzięli udział w lekcji muzealnej pt. „Łowiectwo pradziejowe”. Każdy uczeń mógł sprawdzić się w strzelaniu z łuku. Kolejnym punktem wycieczki była pierwsza stolica Polski – Gniezno. W Muzeum Początków Państwa Polskiego  dzieci brały udział w lekcji muzealnej pt. „Jak powstało państwo polskie”. Następnie uczniowie zwiedzali Katedrę Gnieźnieńską. Tutaj poznali historię życia i męczeńskiej śmierci  św. Wojciecha. Następnie wszyscy udali się na spacer po starówce.

Organizatorkami  i opiekunkami wycieczki były p. Beata Borowska i p. Anna Wasiak.