GŁOŚNE CZYTANIE

W tym roku Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania przypada 29 września 2019 roku, czyli w niedzielę. Dlatego w piątek 27.09.2019 r. uczniowie klasy szóstej (Wiktoria Wypych, Małgorzata Gruszczyńska, Maria Birecka, Daria Kaźmierczak, Anna Janiszewska, Wiktor Winckowski, Adam Zalewski, Jan Sołtysiewicz), odwiedzili  grupę 3-4-5 latków. Uczniowie zaprezentowali wiersz J. Brzechwy „Pomidor” i wiersz J. Tuwima „Abecadło”.

Tego samego dnia bibliotekę szkolną odwiedzili uczniowie klasy IV z wychowawczynią p. Haliną Pawłowską. Dzieci odczytały głośno wiersz J. Tuwima „Lokomotywa”. Uwieńczeniem spotkania było zilustrowanie treści wiersza. Organizatorami Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania były: p. A. Pionko, p. J. Heftowicz.

Autor: biblioteka - p. Aneta Pionko